Nejvíce hrdí jsme na dvě velké akce – DigiSeč a Festival dobré praxe
Jakou máme vizi?
Stručně řečeno, poskytujeme profesní podporu pedagogickým pracovníkům a pracovnicím a snažíme se to dělat co nejkvalitněji. Aby se děti i učitelé a učitelky cítili ve školách dobře. Našimi hodnotami jsou odbornost, otevřenost vůči partnerům, podpora škol a spolupráce. A zároveň je mým velkým cílem, aby se u nás cítil dobře i náš tým, takže se snažím o vstřícnou a přátelskou atmosféru, abychom tady spolu dobře vycházeli.
Na co jsme nejvíce hrdí?
Na naše dvě velké akce, konferenci DigiSeč a Festival dobré praxe škol Pardubického kraje. Letos jsme organizovali už 12. ročník DigiSeče, kterou založil můj předchůdce, a já jsem na její tradici ráda navázala. DigiSeč se zaměřuje na oblast digitálních technologií ve výuce a rozměrově stále narůstá. Letos se jí zúčastnilo kolem dvou set lidí a její kapacita byla při přihlašování naplněna během 24 hodin. Organizačně ji zabezpečujeme ve spolupráci s projektem NPO 3.1 Digitalizace, což přispívá k velmi vysoké odbornosti jednotlivých workshopů a celé konference.
Festival dobré praxe škol Pardubického kraje, ten jsme naopak pořádali v minulém školním roce poprvé, a to s významnými partnery Pardubickým krajem, Českou školní inspekcí a Univerzitou Pardubice. Tato akce probíhá na bázi „učitelé učitelům“, tedy na vzájemném sdílení dobré praxe. Inspiraci pro výuku si lidé předávají na praktických workshopech. Jednotlivé příspěvky vybíráme podle parametrů dokumentu České školní inspekce Kvalitní škola. Pro letošní ročník festivalu jsme obdrželi záštitu pana radního Josefa Kozla zodpovědného za školství Pardubického kraje.
Obraťte se na nás
Krajské pracoviště Národního pedagogického institutu sídlí na adrese Za Pasáží 657.
Další vzdělávání
Chcete se o tématu dozvědět víc? Vyberte si ze vzdělávací nabídky Národního pedagogického institutu.
Má poptávka škol v Pardubickém kraji nějaká specifika?
U nás to nemáme vyhraněné. Je to všehochuť, hodně se teď věnujeme tématům právě spojeným s revizemi RVP, kurikulárním změnám a také digitalizaci ve školách.
Co je na naší práci nejtěžší?
Snažíme se, abychom zapojili všechny učitele a učitelky ze všech škol a oslovujeme i školy, které k nám zatím nenašly cestu. Naše služby propagujeme i ve spolupráci s Krajským úřadem Pardubického kraje – odborem školství, dáváme naše informace na jejich web a také máme možnost vystoupit na poradách pro vedení škol, které každoročně pořádají, abychom se opravdu ředitelům a ředitelkám přiblížili a nabídli to, v čem jim můžeme pomoci. Rádi bychom se dostali do povědomí ještě více škol než doposud.
Co připravujeme na tento školní rok?
Hned na začátku školního roku jsme byli na návštěvě ve vzdělávacím centru Sféra, které vzniklo v nově zrekonstruovaných Automatických mlýnech v Pardubicích. Je to vzdělávací centrum, které se zaměřuje na polytechnické vzdělávání, a s panem ředitelem jsme navázali spolupráci. Věnují se i vzdělávání AI a projevili zájem o svou účast na našich konferencích, například na Festivalu dobré praxe. Podobně spolupracujeme i s ostatními partnery a těšíme se na další prohlubování spolupráce se školami a partnery v oblasti vzdělávání v našem kraji.Radka Heřmánková
Vystudovala Ekonomicko-správní fakultu Univerzity Pardubice, studium pedagogiky na Univerzitě Karlově a výchovné poradenství na Univerzitě Hradec Králové. Absolvovala pětiletý sebezkušenostní výcvik ve vedení tříd a skupin osobnostního rozvoje. V oblasti školství pracuje 26 let a tato praxe zahrnuje zkušenosti ze středního školství, celoživotního vzdělávání a veřejné správy. Věnuje se též oblasti primární prevence rizikového chování na školách.