Digitální a informatická pavlač z Lanškrounska: Microtela a projektová výuka na prvním stupni ZŠ

18. 5. 2023, 16.00 - 17.30

Online

Akce je setkáním škol a učitelů, kteří podporují kreativitu a rozvoj digitálních dovedností dětí na prvním stupni napříč předměty.

V předvečer vyhlášení finále soutěže Microtela.cz Vám nabízíme unikátní setkání s učiteli, pracovníky družin a dalšími dospěláky, kteří pomohli dětem jejich dlouhodobé projekty dotáhnout do konce (v projektech se pracuje s Micro:bit, Ozoboty a dalšími pokročilými digitálními učebními pomůckami).  Získáte tipy na to, jak se zapojit do dalších ročníků a jak podobné projekty/soutěže rozjet i ve vašem regionu. Neprozradíme Vám sice v Lanškrouně, kdo vyhraje, ale proběhne sdílení zkušeností u kávy a zaměříme se na reflexi přínosu projektů dětí pro naplňování rozvoje informatického myšlení a digitálních kompetencí dle platného RVP ZV z roku 2021, podle kterého si všechny školy v ČR připravují svá nová ŠVP nejpozději k 1. 9. 2023. Podporu školám a učitelům na Lanškrounsku nabízí Město Lanškroun, Společenství firem Lanškrounska, střední školy v regionu a desítka dalších partnerů. Na neformálním setkání se všichni napříč sejdeme a NPI ČR představí aktuální stav podpory školám v digitalizaci nejen v regionu Lanškrounska ale i napříč celou ČR.

Předpokládaný program: 

  • Úvod za NPI ČR (10 minut) 
  • Příběh Microtely na Lanškrounsku (10 minut) 
  • Příběhy a zkušenosti ze škol (3 x 10 minut) 
  • Diskuse a sdílení účastníků (40 minut)

Akci realizuje NPI ČR (projekt NPO 3.1 DIGI) ve spolupráci s realizačním týmem Microtela a místními ZŠ za podpory Elixíru do škol a Jednoty školských informatiků.